Dachówki Ceramiczne

Dachówka ceramiczna doskonale prezentuje się na każdym dachu. Jednak, wbrew pozorom, nie jest ona wymysłem naszych czasów. Już starożytni doceniali różnorodne możliwości, jakie dawała glina i wykonywana z niej ceramika. Dzisiejsze dachówki ceramiczne są jednak dużo bardziej trwalsze, bo wykonywane z najwyższej jakości surowca i przy użyciu nowoczesnych technologii. Położenie dachówek to zwieńczenie budowy każdego domu. Ich zadaniem jest ochrona budynku przed słońcem, wiatrem, mrozem czy ulewnym deszczem. Muszą więc być odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych — czyli praktycznie niezniszczalne. Jeśli zależy nam na połączeniu wysokiej estetyki i funkcjonalności na najwyższym poziomie, warto wybrać dachówki ceramiczne – rozwiązanie sprawdzone przez pokolenia.

Dachówki Cementowe

Osoby, które cenią klasykę i elegancki wygląd, zwykle stają przed wyborem: dachówki ceramiczne czy cementowe? Każda z opcji ma sporo zalet, jednak dachówki cementowe są w tej alternatywie wyborem tańszym. Pokrycie dachowe wykonane z dachówek cementowych może być nawet o 30 procent tańsze niż gdybyśmy wybrali dachówki ceramiczne.

Różnica w cenie ma swoje źródło w zróżnicowanych kosztach produkcji, co jednak nie ma przełożenia na różnice w jakości. Oszczędność będzie tym większa, im większą powierzchnię dachu mamy do pokrycia. Choć dachówki cementowe są prawie o jedną trzecią tańsze od ceramicznych, estetyka, trwałość i prostota montażu są w przypadku jednych i drugich porównywalne. Co więcej – dachówki cementowe położone na dachu są praktycznie nie do odróżnienia od dachówek ceramicznych. Choć jest to pokrycie zdecydowanie młodsze, jego zalety doceniają kolejne pokolenia inwestorów.

Blachy na rąbek

Po latach, gdy była traktowana nieco z przymrużeniem oka, blacha na dachach staje się coraz bardziej popularna. Kładziemy ją już nie tylko na obiektach użyteczności publicznej, magazynach czy budynkach gospodarskich, ale też na domach jednorodzinnych. Bo nowoczesna blacha na dachu w niczym nie przypomina starych, pogiętych płacht, jakie jeszcze kilka dekad temu mogliśmy spotkać na dachach. 

Blacha na dachu jest rozwiązaniem nowoczesnym, praktycznym i funkcjonalnym. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne, a co z tym idzie – ciężkie pokrycie dachowe – nie ma racji bytu. Duże budynki o lekkiej konstrukcji raczej nie poradzą sobie z ciężkimi dachówkami ceramicznymi i cementowymi. Tymczasem lekka i łatwa w montażu blacha to sposób na szybkie wykonanie kompletnego i wytrzymałego pokrycia dachowego. Jeśli więc planujemy odnowienie pokrycia dachowego lub przebudowę poddasza, najlepszym sposobem na szybkie przeprowadzenie prac na dachu, a jednocześnie niezbyt wysokie koszty, jest blacha dachowa, dopasowana do potrzeb konkretnego dachu.

Blachy Trapezowe

Blachy trapezowe to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 160 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.

Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 – T60) i dachowych (T14 – T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów.

Blachodachówki

Dla laika dach ma się ładnie prezentować, tymczasem dla inwestora pokrycie dachu musi spełniać szereg innych funkcji, które są dużo ważniejsze niż kwestie estetyczne. Dach musi być szczelny, odporny na działanie wilgoci oraz czynników atmosferycznych, wytrzymały i trwały, a także paro przepuszczalny. Wyboru pokrycia dachowego należy dokonać już na etapie robienia projektu i planowania budowy. Jedną z opcji jest blachodachówka – tańsza, ale równie dobra alternatywa dla tradycyjnych dachówek.

Blachodachówka doskonale sprawdzi się jako pokrycie zarówno budynków mieszkalnych, jak i różnego rodzaju obiektów gospodarczych. Dach, na którym zastosowano blachodachówkę nie różni się wizualnie od tego, na którym położono tradycyjne dachówki. Po prostu – zamiast układania pojedynczo, jedna za drugą zwykłych dachówek, kładzie się odpowiednio przyciętą blachę, która do złudzenia imituje dach pokryty dachówkami. A skoro wizualnie niemalże nie ma różnicy, warto skupić się na innych aspektach blachodachówki.

GEKO SP Z O. O.

Krakowska 23

32-600 Oświęcim

Dzial handlowy:

+48 33 842 22 48

handlowy@gekooswiecim.pl